دریافت اطلاعات ...
 
باشگاه ایده پردازان کوشا
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱

چالش هاي كسب و كار در حوزه فناوري اطلاعات
 
به گزارش روابط عمومي و اطلاع رساني مجموعه نوآوري باز كوشا، به نقل از ايستنا يك كارآفرين و فعال فضاي مجازي با تشريح چالش ها و مسائل كسب و كارهاي حوزه فناوري اطلاعات، نبود رغبت سرمايه گذاري و خلأ كشور در منابع انساني متخصص را از جمله اين چالش ها عنوان كرد.

محمدحسين كاشي با بيان اينكه مشكلات كسب و كارهاي حوزه فناوري اطلاعات در چند دسته قابل تقسيم بندي هستند، اظهار داشت: اولين دسته مربوط به مشكلاتي مي شود كه به قوانين و مقررات ما بر مي گردد. به نحوي كه اين قوانين و مقررات، شرايط كسب و كارها و قوانين مرتبط با فضاي تجارت فعلي را نمي توانند پشتيباني كنند.

كارآفرين و فعال فضاي مجازي و اقتصاد ديجيتال ادامه داد: از اين رو شاهد كمبود موارد حمايتي از كسب و كارها در اين حوزه هستيم و همين طور شاهد خلأ قوانين و مقررات مرتبط با كسب و كار از جمله راه اندازي و مديريت و مباحث مربوط به فناوري هاي جديد در تجارت الكترونيك هستيم.

كاشي با بيان اينكه استارت آپها در شرايط فعلي با مباحث مربوط به بيمه و ماليات درگير هستند، ادامه داد: به طور كل يك دسته از چالش هاي كسب و كارها در اين حوزه ناشي از به روز نبودن قوانين است. در آينده با به روز شدن فرآيندهاي جديد و ورود فناوري هاي جديد مي تواند مشكلات بسياري را در اين بخش ايجاد كند كه مرتبط با اعمال قوانين است. حضور فعال تر مجموعه هاي صنفي و ارائه پيشنهاد از سوي كسب و كارها براي مباحث حمايتي و تدوين قوانين مي تواند راهگشا باشد.

نبود رغبت سرمايه گذاري در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات

وي دسته ديگري از چالش هاي كسب و كارهاي فناوري اطلاعات را مربوط به مشكلات ناشي از شرايط اقتصادي كشور از جمله نقدينگي و جذب سرمايه گذاري عنوان كرد و افزود: استارت آپها و كسب و كارها براي توسعه فعاليت خود نياز به نقدينگي و جذب سرمايه گذاري دارند اما با توجه به شرايط فعلي و نوسانات قيمت ارز و مشكلات تحريم، سرمايه گذار خارجي در اين بخش وارد نمي شود.

كاشي ادامه داد: از سوي ديگر سرمايه گذار داخلي خصوصاً در بخش هاي خصوصي هم خيلي رغبتي براي سرمايه گذاري در اين فضا ندارد. چرا كه در فضاي كسب و كار شاهد تلاطم هستيم و اين موضوع ريسك و توان سرمايه گذاري را در مقابل ساير پيشنهادات سرمايه گذاري در حوزه هاي ديگر تحت تأثير قرار مي دهد. در واقع اين بي رغبتي در سرمايه گذار داخلي ناشي از حباب هاي سرمايه گذاري و سرمايه گذاري هاي بي بازگشت در دوره هاي قبلي در اكوسيستم بوده است كه باعث دقت و بررسي سخت گيرانه بيشتر از سوي سرمايه گذاران مي شود.

اين فعال حوزه اقتصاد ديجيتال خاطرنشان كرد: حتي در مواردي كه برخي از كسب و كارها توانسته اند از مسير پرپيچ و خم سرمايه گذاري و حمايت هاي صندوق هاي سرمايه گذاري عبور كنند، براي توسعه و نگهداشت نيروي كار خود با معضلات مربوط به مباحث نقدينگي و مشكلات ديگري روبرو شده اند.

وي با اشاره به افزايش حدود 40 درصدي حقوق منابع انساني نسبت به سال گذشته و مشكلات كسب و كارهاي نوپا در عدم توانايي براي پرداخت اين مبالغ گفت: كسب و كارهاي نوپا كه مدل درآمدي خود را براي يك سال آينده افزايش 15 تا 20 درصدي ترسيم مي كنند به ناگاه به افزايش 40 درصدي حقوق منابع انساني خود مواجه مي شود كه اين موضوع مشكلات متعددي را در فضاي كسب و كار ايجاد مي كند. به اين معني كه كسب و كار يا بايد حقوق مدنظر را افزايش دهد و اين تغيير را با افزايش نرخ خدمات و سرويس هاي قابل ارائه به مشتريان خود جبران كند و يا اينكه نسبت به تعديل نيرو اقدام كند.

خلأ كشور در منابع انساني متخصص و عدم توجه به تربيت نيروهاي كم تجربه

كاشي با اشاره به اينكه اغلب شركت هاي فناوري و كسب و كارهاي نوپاي اين حوزه هم اكنون با اين مسائل دست و پنجه نرم مي كنند، گفت: مورد بعدي در چالش هاي پيش روي اين كسب و كارها به موضوع منابع انساني باز مي گردد. كمبود نيروي متخصص و نبود نيروي متخصص با توقعات كارفرما از جمله اين معضلات است.

وي در توضيح اين موضوع گفت: براي مثال كارفرما در يك پروژه a ريال حقوق در نظر مي گيرد اما نمي تواند با اين ميزان حقوق نيروي متخصص مورد نظر را پيدا كند و يا نيرويي پيدا مي كند كه از نظر تجربه و تخصص با آنچه مدنظر است فاصله دارد.

اين كارآفرين و فعال فضاي مجازي با اشاره به اينكه متأسفانه يكي از چالش هاي فعلي اين است كه توقع نيروهاي متخصص و منابع انساني در حوزه IT در مقايسه با كسب و كارهاي ديگر به شدت بالا رفته است، افزود: اگرچه شايد توقع نيروي انساني تا حدي معقول باشد اما تا حدودي نيز اين توقع به دليل حبابي است كه در حقوق نيروي انساني ايجاد شده است. به اين معنا كه چند شركت بزرگ با دادن حقوق هاي كلان به يك عده نيروي متخصص، ساير نيروهاي انساني شاغل در ساير شركت ها را درگير موضوعات چشم و هم چشمي و مقايسه كرده اند.

وي با بيان اينكه تفاوت حقوق و دستمزد در اين بخش، بازار را به هم مي ريزد، افزود: ضمن اينكه در كشور در زمينه كارآموزي و جذب نيروهاي جديد و كساني كه نيروهاي تازه فارغ التحصيل هستند هيچ برنامه ريزي مشخصي توسط كسب و كارهاي بزرگ صورت نگرفته است. اين در حالي است كه در اغلب كشورها معمولاً در كنار نيروهاي باتجربه، از يك سري نيروهاي كم تجربه ولي علاقمند و با انگيزه نيز استفاده مي شود تا وارد اين فضا شده و تجربه كسب كنند. اين موضوع يك خلأ در كشور ما محسوب مي شود.

كاشي چالش ديگر در بحث منابع انساني را مربوط به پيشنهاداتي دانست كه از خارج از كشور به نيروي كار و مهندسان فناوري اطلاعات داده مي شود و گفت: اين پيشنهادات به دليل شرايط ارزي، نسبت به ميزان پرداختي حقوق جاري شركت ها بالاتر و جذاب تر است و به همين دليل باعث مهاجرت يك سري از نيروهاي متخصص به خارج از كشور مي شود.

منبع خبر:
ايستنا
   تاریخ: ۱۱:۴۸ - ۰۶/۰۶/۱۴۰۰   بازدید: ۱۷۲

نظرات کاربران

اصغر (یک سال پیش)
چه باحال!!!
باتري يو پي اس
نظر شما:
نام: *
ایمیل:
متن: *

(۳۰۰ کاراکتر)
کد امنیتی: *