دریافت اطلاعات ...
 
باشگاه ایده پردازان کوشا
جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲

برگزاري اولين رويداد ملي نخود به ميزباني كرمانشاه
 
رئيس كميسيون كشاورزي اتاق بازرگاني كرمانشاه گفت : اولين رويداد ملي نخود به ميزباني كرمانشاه برگزار مي شود.
مرادي رئيس كميسيون كشاورزي اتاق بازرگاني كرمانشاه گفت : تاريخ اوليه شهريور ماه بود كه گذشت و حالا به گفته رئيس شوراي ملي نخود اگرچه تاريخ جديد 26 آذر هم كه براي برپايي اين همايش اعلام شده ممكن است به تعويق بيافتد، اما اهتمام جدي براي برپايي اين همايش در سال جاري وجود دارد.

ناصر مرادي با بيان اينكه از ابتداي امسال برگزاري رويداد ملي نخود براي كرمانشاه برنامه ريزي شد و در دستور كار قرار گرفت، افزود: به دليل ملي بودن اين رويداد و حضور چهره هاي ملي و شركت هايي از سراسر ايران، هماهنگي برگزاري اين رويداد زمان بر است.

رئيس كميسيون كشاورزي اتاق بازرگاني كرمانشاه تاريخ فعلي كه براي برپايي رويداد ملي نخود در نظر گرفته شده را 26 آذر اعلام كرد و يادآور شد: احتمال تعويق مجدد برپايي اين همايش وجود دارد، اما در هر صورت اين رويداد را در سال جاري برگزار خواهيم كرد، البته نيازمند همراهي ساير بخش ها و دستگاه هاي مربوطه نيز هستيم.

وي با اشاره به بخش هاي مختلفي كه براي برپايي اين رويداد در نظر گرفته شده، همايش يك روزه و در كنار آن نمايشگاه توانمندي هاي محصول نخود را از مهمترين آن ها برشمرد.

به گفته رئيس شوراي ملي نخود، دعوت از مسئولين وزارت جهاد كشاورزي، كميسيون كشاورزي مجلس شوراي اسلامي، شركت هاي فعال در زمينه محصول نخود و ... براي اين رويداد در برنامه است.

مرادي با بيان اينكه در نمايشگاه توانمندي هاي محصول نخود نيز از بخش كاشت تا فرآوري به نمايش گذاشته خواهد شد، انواع بذر، سم و كود، محصولات فرآوري شده نخود شامل انواع كنسرو، نخودچي، لپه نخود، همچنين تجهيزات و ادوات مكانيزاسيون در زمينه محصول نخود از كاشت تا فرآوري از جمله تجهيزات سورتينگ، بسته بندي و ... را نيز از مواردي دانست كه در نمايشگاه به نمايش در مي آيد.

وي تاكيد كرد: به علاوه بنا داريم يك جشنواره غذا با محوريت نخود را نيز در حاشيه اين رويداد برگزار كنيم تا مردم با انواع غذا هايي كه ممكن است با نخود طبخ شود، آشنا شوند.

رئيس كميسيون كشاورزي اتاق بازرگاني كرمانشاه هدف از برپايي اين همايش را نشان دادن ظرفيت ها و پتانسيل هاي نخود اعلام كرد كه اگرچه وضعيت مظلوميت اين محصول نسبت به سال هاي گذشته بهتر شده، اما هنوز هم جاي كار دارد.

مرادي گرفتن امتيازاتي براي توليدكنندگان و صادركنندگان نخود را نيز از ديگر اهداف اين همايش برشمرد.

وي با بيان اينكه هم اكنون در كشور سالانه چيزي نزديك به 270 تا 300 هزار تن نخود توليد مي شود و سطح كشتي نزديك به 600 هزار هكتار را به خود اختصاص مي دهد، افزود: كرمانشاه بيشترين سهم در زمينه سطح زير كشت و توليدات نخود را دارد و از همين رو بنا داريم اولين رويداد ملي نخود را در كرمانشاه برگزار كنيم .
   تاریخ: ۱۲:۳۳ - ۱۴/۰۹/۱۴۰۱   بازدید: ۵۱

نظرات کاربران

نظر شما:
نام: *
ایمیل:
متن: *

(۳۰۰ کاراکتر)
کد امنیتی: *