دریافت اطلاعات ...
 
باشگاه ایده پردازان کوشا
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱

چادر مسافرتي نانويي؛ عايق صدا، گرما و نور
 

خبرگزاري آريا-به تازگي يك شركت ايرلندي با استفاده از فناوري نانو، چادر مسافرتي به نام Crucoon ساخته شده است كه ويژگي هاي منحصربه فردي دارد. اين چادر عايق صدا، نور و گرما است.
به گزارش خبرگزاري آريا، اين چادر به دليل داشتن تركيبات گرافني به صورت عايق عمل كرده و دماي داخل چادر را تنظيم مي كند، به علاوه نور را مسدود مي كند و صدا را ايزوله كرده كه اين موضوع مانع از ورود صداي مزاحم به داخل چادر مي شود.
Crucoon طوري طراحي شده است كه آرامش را به خانه ها، پارك هاي محلي يا حتي تختخواب افراد بياورد. در واقع مي توان از اين چادر در داخل منزل و حتي روي تختخواب نيز استفاده كرد. اين محصول توسط شركت ايرلندي كرو اوتدورز (Crua Outdoors) طراحي شده است كه قبلاً انواع مختلف چادر را توليد مي كرده است.
درحالي كه Crucoon خود از نظر فني يك چادر عايق است، اما صرفاً براي استفاده شبانه در فضاي باز نيست. بلكه ايده اين است كه به راحتي مي توان آن را در حياط پشتي، اتاق نشيمن، فضاي اداري، يا هر جاي ديگري كه افراد ممكن است بخواهند براي چرت زدن، مديتيشن و خواندن مستقر باشند، استفاده كرد. اين چادر حتي براي كنار هم بودن به دوراز صداي بلند محيط اطراف، فرار از سروصدا، نور هاي خيره كننده، و به طوركلي هر نوع آشفتگي محيطي قابل استفاده است. اين چادر به گونه اي طراحي شده كه بتواند سه بزرگسال را در خود جاي دهد.
اين محصول به هيچ وجه يك چادر كوچك ارزان قيمت نيست، Crucoon داراي كف و بيرون نايلوني مقاوم در برابر آب بوده و درعين حال قابل تنفس است. عايق تنظيم دما با گرافن دو درگاه زيپ دار؛ دو دريچه تهويه پوشيده شده با توري محافظ حشرات؛ و جيب هاي داخلي براي قراردادن وسايل از جمله ويژگي هاي اين محصول است. همچنين داراي يك چارچوب يكپارچه است كه مي توان آن را در كمتر از يك دقيقه با يك پمپ دستي استاندارد باد كرد.
پس از باز شدن اين چادر، ابعاد كل آن 6٫4 فوت عرض، 6٫8 فوت طول و 4 فوت ارتفاع (193 در 203 در 122 سانتي متر) خواهد شد. بسته بندي آن به اندازه هاي 19 اينچ عرض، 10 اينچ طول و 10 اينچ ارتفاع (48 در 25 در 25 سانتي متر) است. وزن كل اين چادر 10 پوند (4٫5 كيلوگرم) است.
بنا بر مطلب منتشره در تارنماي ستاد توسعه فناوري نانو، اگرچه اين محصول به تن هايي براي كمپينگ ساخته نشده است، اما اگر در زير يك سرپوش يا برزنت نصب شود، مطمئناً مي توان از آن براي اين منظور استفاده كرد. يك گزينه آپشن به نام Full Kit شامل يك تشك خود باد شونده نيز در اين محصول وجود دارد كه در كف چادر به كمك يك زيپ قرار مي گيرد، همراه با آن دو كيسه خواب عايق بندي شده با گرافن نيز ارائه مي شود.
منبع خبر:
آريا نيوز
   تاریخ: ۱۱:۱۶ - ۰۵/۰۶/۱۴۰۱   بازدید: ۳۵

نظرات کاربران

نظر شما:
نام: *
ایمیل:
متن: *

(۳۰۰ کاراکتر)
کد امنیتی: *