دریافت اطلاعات ...
 
باشگاه ایده پردازان کوشا
جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲

ايده هاي دانشجويان البرزي تجاري شد
 
معاون پژوهش و فناوري ناحيه بسيج دانشجويي استان البرز گفت: 20 ايده فناورانه دانشجويي در البرز تجاري سازي شد.
ايده هاي دانشجويان البرزي تجاري شدبه گزارش خبرگزاري صدا و سيما مركز البرز، بهزاد معبودي با اشاره به نمايشگاه «رويداد تا ثريا» كه در پايان شهريور به منظور تجاري سازي ايده هاي نوي دانشجويي برگزار شد، گفت: تفاهم نامه تجاري سازي 20 طرح و ايده فناورانه جديد دانشجويي در اين رويداد منعقد شد.

معبودي افزود: يكي از دغدغه هاي بسيج دانشجويي در سال 1400 تحقق منويات مقام معظم رهبري در عملي كردن شعار سال بود كه خوشبختانه با برنامه ريزي رويداد تا ثريا اين مهم رقم خورد.

او گفت: نخستين رويداد تا ثريا در استان با برپايي 25 غرفه شامل مجموعه هاي نوآور و فن آور و با ارايه 130 طرح و ايده جديد در مركز آموزش علمي كاربردي قند كرج برگزار شد، كه در پايان 20 طرح توسط سرمايه گذار به تجاري سازي منجر شد.

معبودي با اشاره به اهميت توجه به توانايي هاي داخلي در راستاي تحقق اقتصاد قوي، افزود : يكي از ويژگي هاي اقتصاد قوي تكيه بر ظرفيت هاي داخلي است و اقتصاد ما نبايد آنقدر دولتي باشد كه رويكردها تحت تاثير سياست دولت هاي مختلف تغيير كند.

او ادامه داد: در دوره پس از انقلاب اسلامي هركاري كه به مردم واگذار شده مردم به بهترين شكل ممكن آن را انجام داده اند، لذا بايد مبتكران و صاحبان مهارت و سرمايه را مورد توجه قرار داده و اقتصاد را به آنها واگذار كنيم و بر آنها نظارت داشته باشيم.

معاون پژوهش و فناوري ناحيه بسيج دانشجويي استان البرز گفت: رويداد تا ثريا شروعي براي يك حركت بدون پايان است و دبيرخانه اين رويداد بلافاصله پس از پايان نمايشگاه مجدد آغاز به كار كرد و هم اكنون نخبگان و صاحبان ايده مي توانند طرح هاي قابل تجاري سازي خود را براي داوري و شركت در نمايشگاه تا ثريا سال آينده ارسال كنند.
   تاریخ: ۰۹:۱۹ - ۱۱/۰۷/۱۴۰۰   بازدید: ۲۰۲

نظرات کاربران

نظر شما:
نام: *
ایمیل:
متن: *

(۳۰۰ کاراکتر)
کد امنیتی: *