دریافت اطلاعات ...
 
باشگاه ایده پردازان کوشا
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱

8 نوآوري شناختي توسط سرمايه گذاران جذب شد تا ورود به بازار تسهيل شود
 


«رويداد ملي سرمايه گذاري برين وست ويژه كسب وكارهاي حوزه علوم و فناوري هاي شناختي» با حمايت از 8 طرح براي جذب سرمايه، زمينه را براي تجاري سازي و توسعه محصولات اين حوزه فراهم كرد.

حمايت از ايده هاي نوآورانه شناختي تا كسب و كار

كمال خرازي مشاور معاون علمي و فناوري رييس جمهوري در امور توسعه علوم شناختي در اين رويداد با تاكيد بر حمايت از شركت هاي فناور و خلاق اين حوزه گفت: علوم شناختي مي تواند به عنوان كسب و كار مطرح شود. با حمايت صندوق ها، ايده ها مي توانند به شركت هاي دانش بنيان و خلاق تبديل شوند تا خدمات خود را به جامعه ارائه دهند.

نخستين رويداد جذب سرمايه علوم شناختي

برنامه ملي سرمايه گذاري BRAINVEST با همكاري مشترك ستاد توسعه علوم و فناوري هاي شناختي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و صندوق پژوهش و فناوري گيلان از سال 1399 فعاليت خود را آغاز كرده است. اين رويداد سرمايه گذاري پس از يك سال به عنوان نخستين و جدي ترين رويداد سرمايه گذاري ويژه كسب وكار هاي شناختي به شمار مي رود.

در فراخوان رويداد برين وست، بيش 60 طرح ثبت نام كردند كه پس از چند مرحله ارزيابي در زمينه هاي سرمايه گذاري، علمي، 8 تيم موفق به حضور در رويداد، ارائه طرح مقابل نماينده سرمايه گذاران و تلاش براي جذب سرمايه شدند.

شركت هاي فناوران سرمد، سيناپس، چلچلي، راش، همراه اتيسم، كاگنيبوست، نورونيو و ويراسنس در اين رويداد حضور داشتند و پس از داوري ها، 3 تيم كاگنيبوست با توليد داروي موثر در درمان بيماري هاي سيستم عصبي مركزي، چلچلي با هدف طراحي بازي براي مقابله با بيماري آلزايمر و نورونيو كه پلتفرم ارائه خدمات در زمينه سنجش و توانبخشي شناختي را ايجاد كرده است، مقام هاي اول تا سوم را به دست آوردند.

از ايده تا محصول شناختي

در قالب اين برنامه ملي، چالش سرمايه شناختي سازمان برگزار شد كه نتايج آن ارائه مجموعه اي از ايده ها و طرح هاي پژوهشي و نيز شكل گيري و فعاليت تيم هاي استارتاپي در زمينه هاي مرتبط با علم مديريت شناختي بوده است.

حجم سرمايه گذاري برآورد شده در اين برنامه توسط صندوق پژوهش و فناوري گيلان، صندوق نوآوري و شكوفايي رياست جمهوري و ستاد توسعه علوم و فناوري هاي شناختي و ساير صندوق ها و شركت هاي سرمايه گذاري تامين خواهد شد.

در برنامه ملي برين وست، تمامي طرح ها از قابليت جذب سرمايه اين صندوق برخوردار خواهند بود. صاحبان كسب وكارهاي شناختي مي توانند درخواست خود را براي جذب سرمايه از طريق وب سايت اين صندوق ثبت كنند.

مركز ارتباطات و اطلاع رساني معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري

#24
   تاریخ: ۱۱:۵۷ - ۰۳/۰۶/۱۴۰۰   بازدید: ۱۰۱

نظرات کاربران

نظر شما:
نام: *
ایمیل:
متن: *

(۳۰۰ کاراکتر)
کد امنیتی: *